معرفی انواع کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک ترکیبی از کابینت مدرن و کلاسیک است. در این بخش به معرفی کوتاه کابینت کلاسیک و مدرن میپردازیم و در ادامه به بررسی مشخصات و ویژگی هایی که کابینت های نئو کلاسیک دارند به صورت جامع و کامل خواهیم پرداخت. کابینت لند را دنبال بفرمایید:

کابینت نئو کلاسیک آشپزخانه آبی رنگ، کابینت آبی شیک برای آشپزخانه

کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک عمدتا از چوب ساخته شده و حالت اشرافی و اروپایی دارد. این نوع کابینت نماینگر محیط مجلل و با شکوه می باشد. از نظر اقتصادی به دلیل کنده کاری و تزئیناتی که هنر دست است قیمت و ارزش بالاتری دارد.

کابینت مدرن

اما کابینت های مدرن بر خلاف کابینت کلاسیک از نظر طراحی ساده بوده و مناسب برای سلیقه هایی است که فضای ساده و دور از اشرافیت را میخواهند طراحی شده است. سادگی کابینت مدرن سبب منظم تر دیده شدن و فضای بیشتر در خانه را نیز فراهم می نماید.تنوع طرح ها و رنگ های زیادی دارد و متریال به کار رفته در کابینت مدرن MDF می‌باشد.

تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

به دلیل تلفیق سبک مدرن و کلاسیک در نئوکلاسیک ، ویژگی های مشترک زیادی میان کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک می باشد.
اما فرق بین دو سبک را میتوان به سه قسمت تقسیم نمود :

 1. در در کابینت کلاسیک از جزیئیات ، سرستون ، انواع گل و پایه ستون ها استفاده می شود اما در نئوکلاسیک توجه بر سادگی و پرهیز کاربرد جزئیات در ظاهر کار می باشد.
 2. در رنگبندی کابینت های کلاسیک از طرح چوب به همراه رنگ طلایی استفاده می شود اما در کابینت نئوکلایسک از رنگ های خنثی مانند سفید و طوسی یکدست استفاده می شود.
 3. در نهایت تفاوت ایندو سبک در نورپردازی آنها می باشد. در کابینت های کلاسیک برای نورپردازی اغلب از لوسترهای مجلل به همراه نورهای توکار استفاده می شود اما در کابینت های نئوکلاسیک معمولا از لوسترهای مدرن و آویزان استفاده می شود.

کابینت نئوکلاسیک چیست

کابینت نئوکلاسیک سبک و طرحی دارد که نه جزئیات پیچیده کابینت های کلاسیک را دارد و نه سبک ساده و مینمالیستی کابینت های مدرن. اما کابینت های نئوکلاسیک از جزئیات و خطوط نرم تری بهره برده و همین امر سبب شده تا طراحی آنها زیبا و ظریف و در عین حال لوکس باشد.
در طراحی کابینت نئوکلاسیک ، متداول ترین روش تراش بخش مرکزی درها با دستگاه CNC و پوشش حکاکی سطح ورق ها با استفاده از PVC و یا رنگ صورت می گیرد.

انواع کابینت نئوکلاسیک

متریال مورد استفاده در این مدل به نوع کابینت نئوکلاسیک MDF و چوبی تقسیم می شوند. نئوکلاسیک چوبی از از نظر قیمت کمی گران تر از نوع MDF بوده اما روش ساخت هر دو نوع کابینت یکسان می باشد. روش ساخت در این کابینت به این صورت می باشد که ابتدا ورق MDF یا چوب به شکل و طرح مطلوب حکاکی شده و سپس ظاهر کابینت طراحی می شود.

در کابینت نئو چوبی از PVC استفاده نمی شود و برای سطح چوب از رنگ استفاده می شود. در نوعMDF  علاوه بر رنگ از PVC نیز استفاده می شود. از نظر قیمت در این مدل کابینت محدودیتی وجود ندارد اما اگر مقاومت و ماندگاری و کیفیت اولویت داشته باشد انتخاب کابینت نئوکلاسیک چوبی گزینه بهتر و مناسب تری می باشد.

رنگبندی کابینت لئوکلاسیک

رنگ های خاص و خیره کننده ای که در  کابینت های آشپزخانه نئوکلاسیک به کار برده می شود نقطه تمایز این سبک کابینت با سایر کابینت ها شده است.
عموما رنگ های به کار رفته در کابینت نئوکلاسیک عموما رنگ های سرد و ملایم مانند : سفید ، سبز ، آبی کمرنگ و طوسی می باشد اما رنگ های تیز مانند مشکی و قرمز نیز به عنوان مکمل رنگ های نام برده استفاده می شود.

کابینت آشپزخانه طوسی | کابینت آشپزخانه خاکستری | انواع مول آشپزخانه خاکستری

کابینت نئوکلاسیک سفید 

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی مزیت های بسیاری از جمله : فضاهای تاریک را روشن و همچنین فضاهای کوچک را بزگتر نشان داده و همواره حس تازگی ، تمیزی و سادگی را همراه دارد.

علاوه بر موارد بالا ، مورد پسند بیشتر سلیقه ها بوده و به راحتی میتوان سایر وسایل و تزئینات را با یکدیگر هماهنگ نمود.
رنگ سفید معایبی از جمله نشان دادن کثیفی ها و دقت در نگهداری دارد که بهتر است در صورت استفاده از رنگ سفید در کابینت منزل پیشخوان را از رنگ تیره و ترجیحا از سنگ طبیعی انتخاب نمود.

کابینت نئو کلاسیک طوسی

رنگ طوسی پس از سفید بیشترین انتخاب رنگ کابینت نئوکلاسیک را به خود اختصاص داده است و اغلب در سبک مدرن این رنگ بیشتر دیده شده است.
رنگ طوسی ساده و شیک بوده و فضا را تا حدی رسمی می کند. ترکیب رنگ سفید و طوسی بسیار زیبا بوده و مکمل خوبی است تا به راحتی با سایر وسایل و دکور هماهنگ شوند.

کابینت نئوکلاسیک کرم

رنگ کرم جزء رنگ های گرم و روشن بوده و در فضاهایی با نور کم و فضاهای کوچک ، بزرگی و روشنایی را الفا می نماید و به دلیل گرمی رنگ ، فضایی دنج را به بوجود می آورد.

کابینت نئوکلاسیک قهوه ای

رنگ قهوه ای به دلیل ایجاد فضای طبیعی یکی از پرکاربردترین رنگ ها در دکوراسیون می باشد. کابینت نئوکلاسیک قهوه ای را میتوان هم از جنس MDF و هم روکش چوب ساخت و در فضاهایی که کفپوش و دیوار روشنی دارد برای متعادل کردن فضا از رنگ گرمی مانند قهوه ای استفاده نمود. رنگ قهوه ای فضا را صمیمی و دنج کرده و میتواند نقطه کانونی خانه باشد.

کابینت نئوکلاسیک سبز

رنگ سبز مخصوصا در طیف روشن ، آرامش بخش بوده و ترکیب سبز با عنصری مانند چوب جذابیت و آرامش را در دکورراسیون ارمغان می اورد.

کابینت نئوکلاسیک تیره

در ابتدا گفته شد که در کابینت های نئوکلاسیک اغلب از رنگ های ملایم و روشن استفاده می شود اما به این معنی نیست که هرگز نمیتوان از رنگ هایی مانند سورمه ای ، مشکی و … استفاده کرد. رنگ آبی نفتی بکار رفته در این کابینت ها ، یکی از ترندهای سال 2020 می باشد. با استفاده از تضاد بین رنگ های کابینت و سینک مانند مشکی و سفید یا طوسی و سفید میتوان فضا را متعادل کرد.

کابینت کرم رنگ آشپزخانه | کابینت نئوکلاسیک کرم رنگ

قیمت کابینت نئوکلاسیک

پارامترهای مختلفی در تعیین قیمت انواع کابینت نقش دارد. قیمت کابینت نئوکلاسیک تا حدودی بالاتر از سایر کابینت ها مانند ممبران است. اصلی ترین دلیل این موضوع ، طرح درب این نوع کابینت ها باز میگردد. هر دستگاه CNC توانایی برش طرح درب چوب را ندارد. از مهم ترین دلایل دیگر اعمال دشوار و سخت PVC به دلیل کنج های تیز و ظرافت بالا می باشد.
از موارد تاثیرگذار بر کیفیت و قیمت این نوع کابینت می توان :

کیفیت حکاکی و تراشکاری

در ساخت این نوع کابینت سطح کار تراش داده می شود و بدیهی است دقت تراشکاری در ابعاد و ظاهر کار تاثیر بسیار زیادی در نتیجه کار دارد. همچنین کیفیت تراشکاری در کنج ها و لبه های تیز کار حساس بوده و کیفیت تراشکاری را نشان می دهد.

کیفیت رنگ و روکش

رنگ و روکش در کیفیت نهایی کابینت تاثیر بسیار زیادی دارد. این موضوع خود را در کابینت MDF بیشتر نشان میدهد. اگر جنس روکش به کار رفته در محصول مناسب نباشد پس از مدتی روکش ها تغییر رنگ می دهند. علاوه بر موارد فوق مقاومت در برابر حرارت ، خط و خش و رطوبت کیفیت را نمایان می کند. اعمال روکش بر روی سطح چوب نئوکلاسیک کاری سخت و دشوار است.

کیفیت چوب و MDF

کیفیت چوب و MDF تاثیر مستقیم و ویژه ای در ماندگاری کابینت ها دارد.

کیفیت تجهیزات

تجهیزات مانند لوله ، جک و … تاثیر مستقیم در ماندگاری کابینت ها دارد.

کابینت استخوانی رنگ نئو کلاسیک | زیبا ترین مدل های کابینت آشپزخانه

مزایای کابینت نئوکلاسیک

 1. از عمر طولانی ، دوام و مقاومت بالایی برخوردار می باشد.
 2. جزء جدیدترین سبک های موجود در بازار بوده و تلفیقی از کابینت مدرن و کلاسیک می باشد.
 3. به دلیل استفاده از رنگ پلی اروتان قابلیت تنظیف راحت تری بر خوردار است.
 4. فقط در سبک کابینت های پولیشی و نئوکلاسیک وجود رنگ های براق در کابینت های CNC شده ، دیده می شود.

معایب کابینت نئوکلاسیک

 1. در صورت عدم رنگ شدگی مرغوب امکان کدر شدن رنگ یا لب پر شدن نیز امکان پذیر است.
 2. این نوع کابینت نسبت به اشیاء برنده و تیز آسیب پذیر می باشد.
 3. نسبت به رطوبت حساس می باشد.
 4. به دلیل حساس و آسیب پذیر بودن در مقابل رنگ شدگی و هم حکاکی ، ساخت این محصول فقط با دستگاه های پیشرفته امکان پذیر بوده و نوع دستگاه CNC نیز اهمیت بسیاری دارد.
 5. در صورت آسیب دیدن کابینت امکان رنگ آمیزی مجدد و امکان ترمیم نیز وجود ندارد.

نکات مهم در انتخاب کابینت نئوکلاسیک

 1. در صورتی که مقدار نور طبیعی در محیط کم باشد ، انتخاب و استفاده از رنگ های روشن گزینه مناسب تری نسبت به رنگ های تیره می باشد.
 2. فضای داخل کابینت را بر اساس فضای معمول خود پر کرده و پر کردن بیش از حد داخل کابینت سبب تغییر در فرم ظاهری کابینت و آسیب می شود.
 3. جهت جلوگیری از باد کردن کابینت از قرار دادن ابزار و وسایل خیس در کابینت بپرهیزید.
 4. هیچگاه کابینت نئوکلاسیک را با آب یا سایر مواد شونده ها نشویید
 5. جهت تمیز نمودن کابینت ها بهتر است از دستمال تمیز و نم دار استفاده نمایید.
 6. در صورتی که فضای آشپزخانه شما کوچک است میتوانید از کابینت های کمدی که فضای بیشتری را در اختیار قرار می دهد استفاده نمایید.
 7. در محل هایی با فضا و متراژ بالا دارند بهتر است از رنگ های تیره بهره برد و این رنگ ها در آشپزخانه های Uشکل و بزرگ زیبایی را دوچندان می نماید.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *