راهنمای خرید کابینت انزو

کابینت ها از اجزای مورد نیاز در هر آشپزخانه هستند. علاوه بر کاربرد آن ها، باعث زیبایی آشپزخانه نیز می شوند و جلوه خاصی به آن می دهند. با توجه به اینکه کابینت ها بیشتر فضای آشپزخانه را دربرمی گیرند  باید به گونه ای انتخاب شود که با بقیه وسایل هم خوانی داشته باشند و رنگ و مدل آن ها با دکوراسیون خانه و آشپزخانه ست باشد . یکی از پر کاربرد ترین کابینت ها در ایران، کابینت انزو است که در این مقاله به آن می پردازیم.

کابینت انزو چیست؟

کابینت هایی که در ایران به عنوان کابینت های انزو شناخته می شوند، الهام گرفته از کابینت های ساخته شده توسط برند انزو( zentique ایتالیا ) هستند و چون از نظر ظاهری کاملا شبیه به آن ها هستند با این نام شناخته می شوند. این کابینت ها توسط شرکت های ایرانی ساخته می شوند و از کیفیت خوبی برخوردارند. در ایران به تمامی شرکت هایی که کابینت آشپزخانه انزو مشابه شرکت  انزو تولید می کنند، شرکت کابینت انزو می گویند که این موضوع اشتباه است.

کابینت--انزو-آشپزخانه

در زمان های گذشته نیز به پودر لباسشویی، تاید و به مایع ظرفشویی نیز ریکا گفته می شد که این دو، نام برند های تولید کننده آن ها بودند؛ اما این چنین بین مردم جا افتاده بود. برای کابینت های انزو نیز چنین مسئله ای صادق است. در اصل کابینت های انزو، نوعی کابینت وکیوم محسوب می شوند. جنس مغزی کابینت آشپزخانه انزو MDF  است و به کمک دستگاه پرس وکیوم، روی آن ها روکش پرس می کنند.

استفاده از کابینت های انزو برای منزل

انواع طرح های کابینت انزو

کابینت های انزو معمولا به رنگ سفید براق دیده می شوند و طراحی آن ها به گونه ای است که ترکیبی از کابینت های هایگلاس سفید و کابینت های کلاسیک هستند. رنگ این کابینت ها به گونه است که فضای آشپزخانه را بزرگ تر و دل باز تر نشان می دهد و به راحتی می توان وسایل آشپزخانه را با آن هماهنگ کرد. جنس کل کابینت انزو از MDF  است، حتی بدنه اصلی کابینت آشپزخانه انزو را نیز از MDF  سفید می سازند و یک روکش ضد آب روی آن ها قرار می دهند. در ابتدا از MDF  خام استفاده می کنند و بدنه اصلی کابینت را می سازند؛ سپس از دستگاه های مخصوصی استفاده می کنند تا روی آن ها طرح ایجاد کنند. در نهایت نیز از روکش سفید برای کابینت استفاده می کنند.

می توانید کابینت انزو خود را در رنگ های دیگری هم داشته باشید، فقط کافی است درب کابینت را رنگ کنید. رنگ های مخصوص این کابینت ها معمولا پلی استر، پولیشی و پلی اورتان می باشند.

طرح های مختلف کابینت های انزو

کابینت آشپزخانه انزو را می توان به صورت جزیره نیز سفارش داد، که معمولا قسمت جزیره آن را سینک تشکیل می دهد و یا می توان آن را به گونه ای طراحی کرد که به عنوان میز ناهار خوری عمل کند.

کابینت انزو معمولا مشابه هم هستند و تفاوت آن ها فقط در پوشش درب ها و ابزار به کار رفته روی درب می باشد. روکش کابینت انزو می تواند از نوع PVC  باشد و یا رنگ آمیزی شود. بر اساس نوع ‌رنگی که استفاده می شود، کابینت های انزو را به دسته های زیر تقسیم بندی می کنند:

  • کابینت پولیشی
  • کابینت با رنگ پلی اورتان براق
  • کابینت آشپزخانه انزو با رنگ پلی اورتان مات
  • کابینت با رنگ پلی استر یا نصف پلی استر
مزایای استفاده از کابینت های انزو

مزایا و معایب کابینت انزو

زمانی که از مزایا و معایب یک وسیله آگاه باشید، با چشمان باز و شناخت بهتری می توانید دست به انتخاب بزنید. این موضوع برای کابینت های انزو نیز صدق می کند و باید مزایا و معایب آن را بشناسید. کابینت های انزو مزایای زیادی دارند و باعث می شوند معایب آن ها کمتر به چشم آید. در این بخش به مزایا و معایب کابینت آشپزخانه انزو می پردازیم.

مزایا

1. برای طراحی درب کابینت انزو از CNC استفاده می شود که زیبایی آشپزخانه را دو چندان می کند.

2. این نوع کابینت ها زیبایی زیادی دارند؛ چون روی درب آن ها حکاکی می شود.

3. تا پیش از ساخت کابینت های انزو، فقط در کابینت های هایگلاس از رنگ های براق استفاده می شد، اما اکنون با استفاده از رنگ پولیشی، کابینت آشپزخانه انزو نیز می تواند به رنگ براق ساخته شود.

کابینت--انزو-آشپزخانه

4. ورق های MDF با جنس عالی در کابینت انزو به کار رفته است؛ چون حکاکی های موجود روی درب آن ها عمیق هستند، اگر ورق هایی که به کار می روند کیفیت بالایی نداشته باشند، باعث شکستگی درب کابینت می شوند.

5. اگر در ساخت آن ها از رنگ های پلی اورتان و پولیشی استفاده شود، کابینت ها ضد خش می شوند.

6. طول عمر کابینت آشپزخانه انزو زیاد است و به مقدار زیادی در برابر رطوبت و حرارت مقاوم هستند.

7. از استحکام بالایی برخوردارند.

استفاده-از-کابینت-آشپزخانه-انزو-برای-خانه-های-لوکس

معایب

1. درب کابینت انزو معمولا ضخامت زیادی دارد و این به دلیل طراحی آن است.

2. درب این کابینت ها معمولا سنگین هستند، پس بهتر است از یراق آلات فانتونی یا بلوم کمک بگیرید.

3. از آنجایی که در کابینت آشپزخانه انزو از مواد و رنگ های مرغوب و خاص استفاده می شود، معمولا قیمت بالاتری نسبت به دیگر کابینت ها دارند.

4. برای ساخت کابینت انزو باید از تجهیزات مخصوص استفاده کرد.

5. اگر طرح انتخابی شما پیچیده باشد، نمی توانند همه بخش های آن را با روکش بپوشانند و این قضیه در دراز مدت مشکل ساز خواهد شد.

6. پیدا کردن رنگ آن ها بسیار دشوار است و در صورت خش افتادن یا آسیب دیدن، ممکن است رنگ متناسب با آن ها پیدا نشود و کابینت شما دو رنگ شود

کابینت های انزو برای شیک شدن آشپزخانه

رنگبندی کابینت انزو

نکته جالبی که در رابطه با کابینت آشپزخانه انزو وجود دارد مربوط به رنگ آن ها است. این کابینت ها با این که به محبوبیت زیادی رسیده اند، اما تنوع رنگی زیادی ندارند. عمدتا همه آن ها به رنگ سفید براق هستند و به همین دلیل طبیعی است که وقتی نام کابینت های انزو را می شنوید، کابینت هایی لوکس و سفید در ذهن شما می آید.

کابینت انزو رنگ سفید

شما می توانید کابینت هایتان را به رنگ های دیگر نیز سفارش دهید که در این مورد از رنگ های مخصوص برای رنگ آمیزی کابینت انزو استفاده می کنند. برای خرید کابینت آشپزخانه انزو می توان صفحات کابینت را رنگی سفارش داد و این ترکیب رنگ بسیار زیبا و چشم گیر خواهد شد. این صفحات را معمولا از جنس سنگ طبیعی، کوارتز یا کورین می سازند؛ به همین دلیل می توانند به رنگ های زیر باشند:

کابینت انزو مشکی

کابینت انزو با صفحه مشکی

رنگ سفید و مشکی شاید یکی از زیباترین ترکیبات برای آشپزخانه محسوب شود. خیلی کم دیده شده است که کابینت ها به رنگ مشکی باشند، اما می توان صفحات کابینت آشپزخانه انزو را به رنگ مشکی انتخاب کرد و جذابیت خاصی به آشپزخانه داد. این تضاد باعث می شود فضای آشپزخانه مرتب و متفاوت به نظر برسد. اگر به فکر دکوراسیونی قوی هستید حتما از تلفیق این دو رنگ استفاده کنید.

کابینت انزو با صفحه طوسی

استفاده از رنگ طوسی در آشپزخانه می تواند انتخاب شجاعانه ای باشد که آشپزخانه شما را خاص می کند. رنگ طوسی جزء رنگ های خنثی می باشد و به راحتی می توان آن را با دیگر رنگ ها ترکیب کرد. یکی از زیباترین ترکیبات، ترکیب رنگ طوسی و سفید است که می تواند جزء جالب ترین رنگ ها برای کابینت آشپزخانه انزو باشد.

کابینت انزو رنگ طوسی

همان طور که گفته شد کابینت های انزو می توانند با رنگ های مخصوص رنگ آمیزی شوند که در این بخش به توضیح آن ها می پردازیم:

کابینت انزو با رنگ پلی استر

رنگ های پلی استر به دو صورت مات و براق وجود دارند که استفاده از نوع براق آن برای کابینت ها محبوب تر است. پلی استر ها غلیظ و شفاف می باشند و به سرعت خشک نمی شوند. معمولا در مقابل حرارت و رطوبت می توانند مقاومت از خود نشان دهند. البته اگر مدت زیادی در معرض این شرایط قرار بگیرند، دچار تغییر رنگ می شوند. این نوع رنگ مخصوص کابینت آشپزخانه انزو، نسبت به دیگر رنگ ها از قیمت مناسب تری برخوردار است و همین موضوع باعث استفاده بیشتر از آن ها شده است.
کابینت انزو

کابینت انزو با رنگ پلی اورتان

رنگ پلی اورتان براق برای کابینت های انزو استفاده می شود که از رنگ های پولیشی قیمت بهتری دارد و از نظر زیبایی و درخشندگی با رنگ پولیشی برابری می کند. تفاوت پلی اورتان و پولیشی در ضخامت آن ها است که پولیشی ضخامت و استحکام بیشتری دارد. کابینت آشپزخانه انزو که با رنگ پلی اورتان رنگ آمیزی شده است، مقاومت زیادی در برابر حرارت و رطوبت از خود نشان می دهد. ممکن است به جای رنگ پلی اورتان از رنگ های مشابه و با قیمت کمتر استفاده شود، اما این رنگ ها به زیبایی پلی اورتان نخواهند بود.

کابینت انزو پلی اورتان

کابینت انزو با رنگ پولیشی

گران ترین نوع رنگ برای کابینت ها، رنگ پولیشی می باشد که از نظر کیفیت، درخشندگی و زیبایی بی رقیب است. اگر چه قیمت تمام شده کابینت آشپزخانه انزو با رنگ پولیشی نسبت به دیگر کابینت ها بالاتر است، اما به دلیل زیبایی منحصر با فردی که دارد، انتخاب بسیاری از افراد است. این کابینت ها از نظر ظاهری ترکیبی از کابینت های ممبران و گلاس می باشند.

کابینت آشپزخانه انزو

کابینت انزو می تواند بهترین گزینه برای آشپزخانه شما باشد، اگر به زیبایی آن اهمیت می دهید. این نوع از کابینت ها حدود ۱۰ سال است که در ایران استفاده می شوند و به دلیل ظاهر کلاسیک و شیکی که دارند همواره مورد استقبال مردم قرار گرفته اند.

همه شرکت ها نمی توانند کابینت آشپزخانه انزو را بسازند چون به دستگاه ها و ابزار آلات پیشرفته و گران قیمت برای ساخت کابینت انزو نیاز است. از نظر ظاهری می توانید کابینت های مشابه را با قیمت پایین تر تهیه کنید، اما آیا کیفیت آن ها نیز یکسان است؟ قطعا خیر. کابینت های انزو از نظر کیفیت و طول عمر بی رقیب هستند.

اگر علاقه مند به خرید کابینت انزو در تهران هستید مقاله ای که با این عنوان در سایت کابینت لند قرار دارد راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

کابینت اشپزخانه انزو رنگ سفید

عوامل موثر بر قیمت کابینت آشپزخانه انزو

عوامل مختلفی می توانند بر قیمت کابینت انزو تاثیر گذار باشند و این قیمت را افزایش یا کاهش دهند. یکی از مهم ترین عوامل، کیفیت مواد و متریال به کار رفته در آن است. این مواد می توانند خارجی یا ایرانی باشند که متریال خارجی قیمت بالاتری دارند. از دیگر عوامل تاثیر گذار می توان به ضخامت ورق ها اشاره کرد. قیمت ورق های ضخیم با قیمت ورق های نازک متفاوت است.

روکش هایی که برای سطح کابینت آشپزخانه انزو استفاده می شوند نیز متفاوت هستند و قیمت متفاوتی دارند. نوع روکش مشخص کننده عمر و زیبایی کابینت انزو است؛ پس بهتر است از روکش های با کیفیت استفاده کنید، حتی اگر قیمت بالایی دارند. کابینت ساز های مختلف نیز هزینه متفاوتی دریافت می کنند. از آنجایی که کار آن ها باعث زیبایی خانه شما می شود، بهتر است از کابینت ساز هایی کمک بگیرید که با تجربه هستند و مشتریان زیادی دارند. طرح انتخابی شما نیز در قیمت نهایی کابینت آشپزخانه انزو تاثیر گذار است. هر چه طرح انتخابی شما پیچیده تر باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت.

قیمت کابینت انزو

سخن پایانی

کابینت های انزو یکی از انواع کابینت ها هستند که با رنگ سفیدی که دارند، آشپزخانه ای مجلل و لوکس برای شما ایجاد می کنند. این کابینت ها با همه رنگ ها ست می شوند و نیازی نیست که نگران رنگ وسایل آشپزخانه تان باشید. کابینت های انزو وارداتی نیستند؛ بلکه مشابه نمونه های خارجی می باشند که در ایران ساخته می شوند. اگر چه کابینت آشپزخانه انزو با رنگ سفید خود معروف است، اما می توانید از رنگ های مخصوص استفاده کنید و کابینت انزو خود را رنگ آمیزی کنید؛ البته این کار نیاز به مهارت دارد و باید توسط متخصصان انجام شود. این رنگ ها با هم تفاوت هایی دارند که بر اساس نیازتان می توانید یکی از آن ها را تهیه کنید. کابینت لند یکی از شرکت های کابینت سازی می باشد که بیش از ۱۵ سال سابقه دارد و با پیشرفته ترین دستگاه ها، ساخت کابینت های منزل شما را بر عهده می گیرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۷ از ۵
از مجموع ۱۵ رای

16 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.