جدیدترین مدل های کابینت انزو

جديدترين مدل‌هاي كابينت انزو در سال 1400

كابينت‌هاي طرح انزو كه الهام‌گرفته از كابينت‌هاي انزو ساخت برند زنتيك هستند، در واقع در داخل توليد و با الهام از برند انزو طراحي و اجرا مي‌شوند كه در ، آن‌ها را با نام كابينت‌هاي انزو مي‌شناسند. از مشخصات اصلي كابينت انزو مي‌‎توان به سبك نئوكلاسيك آن اشاره نمود. در اين مقاله قصد داريم جديدترين مدل‌هاي كابينت انزو را معرفي كنيم. بنابراين اگر فعاليت شما در حوزه توليد سيستم آشپزخانه است، يا به تغيير دكوراسيون منزل خود علاقمند هستيد و مي‌خواهيد بدانيد جديدترين مدل‌هاي كابينت انزو در سال 1400 چه هستند، مطالعه مقاله پيش رو به شما توصيه مي‌شود. از اينرو تا پايان اين متن با ما همراه باشيد!

معرفی جدیدترین مدل‌های کابینت انزو

   قبل از معرفي جديدترين مدل‌هاي كابينت انزو، لازم است شرح مختصري در مورد كابينت انزو و تفاوت آن با كابينت‌هاي وكيوم ارائه دهيم. كابينت انزو و كابينت وكيوم، هر دو داراي مغزي‌هايي از جنس ام‌دي‌اف هستند كه روكش آن‌ها به وسيله دستگاه پرس وكيوم و با استفاده از تكنولوژي وكيوم، به آن‎ها چسبانده مي‎شود. تفاوت اين دو نوع كابينت به شرح زير است:

  • تفاوت در قطر ورق‌هاي مورد استفاده؛ در كابينت‌هاي وكيوم معمولي قطر ام‌دي‌اف‌هاي مصرفي بين 16 تا 18 ميلي‌متر است و در كابينت‌هاي انزو 25 ميلي‌متر است.
  • تفاوت در قطر روكش‌ها كه در كابينت‌هاي انزو اين قطر بيشتر است.
  • تفاوت در قطر لبه‌هاي كابينت انزو؛ به دليل تراش‌خوردن 4 طرف درب‌هاي كابينت انزو توسط دستگاه سي‌ان‌سي، قطر لبه‌هاي كابينت انزو نسبت به كابينت‌هاي وكيوم تا 8 ميلي‌متر كمتر است.
  • تفاوت در رنگ؛ كابينت‌هاي انزو به صورت كلاسيك، هميشه سفيد و براق بوده‌اند، در حالي‌كه در كابينت‌هاي وكيوم تنوع رنگ وجود دارد.
  • تفاوت در قيمت؛ به دليل ميزان و كيفيت متريال به كاررفته در كابينت‌هاي انزو و همچنين ظرافت‌هاي ساخت، قيمت تمام‌شده كابينت‌هاي انزو از كابينت‌هاي وكيوم بيشتر است.
جدیدترین مدل های کابینت در سال 1400

   حال كه تفاوت‌هاي كابينت انزو را با كابينت‌هاي وكيوم بر شمرديم، شناخت بيشتري نسبت به كابينت انزو داريد و راحت‌تر مي‌توانيم جديدترين مدل‌هاي كابينت انزو را به شما معرفي كنيم. از آن‌جايي كه كابينت‌هاي انزو فقط طرح انزو هستند و در تكنولوژي ساخت از الگوهاي انزو پيروي مي‌كنند ولي مي‌توانند مدل‌هاي ديگري از روكش و رنگ را نيز بپذيرند، امروزه روكش آن‌ها را با طرح و رنگ‌هاي ديگري نيز انجام مي‌دهند كه مدل‌هاي زير را مي‌توان از اين برند نام برد

كابينت انزو طرح هاي‌گلس

 تفاوت كابينت انزو هاي‌گلس با  كابينت‌هاي انزو كلاسيك و كابينت‌هاي وكيوم، علاوه بر تكنولوژي ساخت، در استفاده از روكش‌هاي هاي‌گلس است كه جنس اين روكش‌ها، پلاكسي‌گلس مي‌باشد. كابينت انزو هاي‌گلس، داراي سطح براق‌تر، درخشندگي بيشتر، تميزكردن راحت‌تر و تنوع رنگ بيشتر است.

کابینت انزو طرح های گلس

كابينت انزو طرح پوليشي

كابينت پوليشي، كابينتي است كه در ساخت آن، به جاي روكش وكيوم از رنگ پوليشي استفاده كرده‌اند. پوليش ماده‌اي است كه اغلب به شكل مايع و گاهي به صورت خمير و اسپري وجود دارد و براي از بين‌بردن خط‌وخش و آلودگي سطوح مختلف از آن استفاده مي‌شود. استفاده از پوليش در ساخت كابينت، باعث شفافيت و درخشندگي سطح روكش، بازسازي چوب و جلوگيري از اكسيدشدن آن مي‌شود. در واقع پوليش به دليل داشتن مواد ساينده، مانند يك سنباده نرم عمل مي‌كند و با برداشتن لايه نازكي از رنگ و پركردن خط‌وخش‌ها، باعث جلا و درخشندگي آن مي‌شود. مزيت استفاده از كابينت انزو پوليشي اين است كه در صورت ايجاد خط‌و‌خش روي سطح كابينت، امكان ترميم و بازسازي آن وجود دارد. همچنين آسيب‌پذيري رنگ در مقابل عوامل زيست‌محيطي كمتر است.

كابينت انزو تلفيقي از طرح ممبران و هاي‌ گلس

كابينت‌هاي ممبران، نوعي كابينت وكيوم از جنس ام‌دي‌اف با روكش پي‌وي‌سي و نقش‌هاي برجسته الهام گرفته از هنر و معماري ايراني، هستند كه هميشه در رنگ سفيد اجرا مي‌شوند. در واقع كابينت ممبران، خود تلفيقي از طرح‌هاي كلاسيك و مدرن است. چنانچه براي روكش كابينت انزو با الهام از طرح ممبران، از ورق‌ هاي‌گلس استفاده شود، با توجه به تكنولوژي ساخت مورد استفاده در كابينت انزو، به طرح متفاوت ديگري مي‌رسيم كه كابينت انزو تلفيقي از ممبران و هاي‌گلس است. اين كابينت‌ها امروزه طرفداران زيادي دارند و در خانه‌هاي لاكچري زياد مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

کابینت انزو طرح ممبران

پرفروش‌ترین رنگ‌های کابینت انزو

همان‌طور كه گفته شد كابينت نئوكلاسيك انزو به دو صورت مي‌تواند اجرا شود: با پوششي از ورق هاي‌گلس يا پوششي از رنگ‌هاي پوليشي. چنانچه قرار باشد در طراحي و ساخت كابينت انزو از رنگ استفاده شود، كيفيت رنگ بسيار مهم است و دقت در انتخاب رنگ و كيفيت آن و همچنين رعايت ظرافت‌هاي كار به هنگام رنگ‌كردن، مي‌تواند باعث افزايش ظرافت و زيبايي نهايي كابينت‌ها شود. پرفروش‌ترين رنگ‌هاي كابينت انزو سفيد است؛ زيرا از زمان طراحي كابينت‌هاي انزو تاكنون، همواره از همين رنگ براي آن استفاده شده و به طور كلي اين مدل كابينت، فاقد تنوع رنگ است. البته از رنگ‌هاي مشكي و طوسي نيز مي‌توان استفاده نمود ولي پركاربردترين رنگ آن، سفيد است. دليل ديگر اين است كه رنگ سفيد درخشش و انعكاس نور بالايي دارد و باعث بزرگ‌تر ديده‌شدن آشپزخانه مي‌گردد. اگر در طراحي كابينت انزو، از طرح ممبران الهام گرفته شود، مي‌توان براي تزئينات روي درب‌ها از رنگ طلايي استفاده نمود تا جلوه بهتري داشته‌باشد. همچنين مي‌توان از صفحات كورين، كوارتز و سنگ طبيعي مشكي براي صفحه روي كابينت استفاده نمود تا كنتراست بيشتري ايجاد كند و زيباتر به نظر برسد.

انتخاب کابینت بر اساس طراحی آشپزخانه

در طراحي كابينت به طور كلي، از چند سبك مي‌توان استفاده نمود:

  • سبك كلاسيك( يا برگرفته از سبك قدما با متريال تمام چوب، روكش چوب يا ممبران اجرا مي‌شود و تقريباً هميشه به رنگ سفيد است).
  • سبك مدرن كه با متريال هاي‌گلس، هاي‌گلس فراميد و ملامينه طراحي و اجرا مي‌شود و تنوع رنگ دارد.
  • سبك نئوكلاسيك كه كابينت‌هاي انزو نيز در اين دسته قرار مي‌گيرند مي‌توانند از هر دو متريال برخوردار شوند ولي مانند كابينت‌هاي كلاسيك چندان تنوع رنگ ندارند.

   بنابراين با توجه به سبك مورد علاقه خود، با در نظرگرفتن موقعيت آشپزخانه و متراژ آن و همچنين طرح‌هاي صاف و ديواري، ال و جزيره كه مي‌توان براي كابينت طراحي نمود، بهترين گزينه‌اي را كه با تمام اين فاكتورها هم‌خواني داشته‌باشد و به سليقه شما نزديك و با بودجه شما متناسب باشد، مي‌توانيد انتخاب كنيد.

انتخاب کابینت بر اساس طراحی آشپزخانه

  سخن پایانی

از آن‌جايي كه طراحي و اجراي جديدترين مدل‌هاي كابينت انزو نياز به دقت دارند و به لحاظ ساخت، اجرا و كيفيت بالاي متريال‌هاي به كاررفته در آن‌ها، نسبت به بقيه طرح‌ها، گران‌تر تمام مي‌شوند، همه سازندگان كابينت سفارش آن را نمي‌پذيرند. ولي چنانچه از آن دسته افراد خاص هستيد كه هميشه مدل‌هاي خاص، جذاب و لاكچري را دنبال مي‌كنيد، با ثبت سفارش در كابينت‌لند مي‌توانيد چهره‌اي جذاب و خاص به آشپزخانه خود ببخشيد و لذت متفاوت‌بودن را تجربه كنيد.  

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کابینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *