دستگیره کابینت

انواع دستگیره های کابینت

همانطور که می دانید امروزه اغلب مردم برای اینکه دکوراسیون آشپزخانه خود را تغییر دهند به دستگیره کابینت و رنگ کمدها روی می آورند بدین منظور ما در ادامه مقاله، انواع و جدیدترین دستگیره های کابینت را برای شما معرفی می کنیم تا در حین خرید و انتخاب دستگیره کابینت، بروزترین و باکیفیت ترین نوع را خریداری نمائید.

  • دستگیره های سرامیکی

این طرح از دستگیره کابینت، جزو پرفروش ترین مدل در سراسر فروشگاه و سایت های معتبر، خرید و فروش دستگیره محسوب می شود زیرا طرح سرامیکی اغلب به کابینت هایی که از جنس ام دی اف هستند، بسیار مناسب است که یک طرح یا نقش سنتی و عالی به کابینت و آشپرخانه می دهد.

  • دستگیره توکار

همانطور که از نام این مدل دستگیره کابینت مشخص است، به صورت مخفی در داخل کابینت ها قرار می گیرد و یک طرح بسیار زیبا و جنس عالی دارد که نمای کلاسیک و مدرن را به آشپرخانه می بخشد.

دستگیره-های-متنوع

  • دستگیره دکمه ایی

در زمان های قدیم مدل های توکار یا مدل شاخه ایی در سراسر بازار وجود نداشت و مردم از دستگیره مدل دکمه ایی استفاده می کردند ولی امروزه با پیشرفت و توسعه یافتن صنایع ها تولید کنندگان تواسنته‌اند دستگیره کابینت مدل های سرامیکی و توکار یا چندین مدل های دیگر را به راحتی طراحی کنند. در نظر داشته باشید که دستگیره دکمه ایی، توسط یک پیچ به کابینت موردنظر وصل می شود و جزو کم فروش ترین مدل های دستگیره به شمار می آید.

  • دستگیره با طرح دو پیچ

همانطور که از نامش پیداست، با کمک دو پیچ به کابینت وصل می شود و یک طرح سنتی و کلاسیک را به نمایش می گذارد. این مدل از دستگیره کابینت، به صورت عمودی و افقی روی کمد یا کابینت ها متصل می شود و نمای خوبی را به نمایش می گذارد.

  • دستگیره مدل شاخه ایی

شاید اغلب مردم با این مدل از دستگیره کابینت آشنایی نداشته باشند که مدل شاخه ایی تنها برای کابینت یا کمدهایی که در طبقه پایین قرار دارند، مناسب است زیرا از یک میله آلومینیومی در پشت کابینت هایی که در آشپرخانه نصب شده‌اند، قرار دارد. در حالت کلی اگر می خواهید فضای آشپزخانه مدرن داشته باشید، توصیه می شود این طرح را خریداری کنید.

ow]

بهترین جنس دستگیره کابینت

ضروری است که بدانید، خریداری هر نوع دستگیره برای کابینت و کمدهای خود کار خیلی اشتباه و نادرستی است زیرا جنس دستگیره کابینت مهم بوده و بایستی بهترین کیفیت و جنس را داشته باشد تا به کمد و کابینت ها آسیبی وارد نکند. در نظر داشته باشید که یکی از بهترین جنس دستگیره برای کمد یا کابینت های آشپزخانه، دستگیره مدل زاماک است این نوع طرح، جزو مقاوم ترین دستگیره کابینت در بین مدل های دیگر به شمار می آید زیرا در مواد خام این طرح، عنصر آلومینیوم، روی و حتی مس ترکیب کرده اند تا در برابر آب و فشار از خود مقاومت نشان دهد و هیچ آسیبی به کمد یا کابینت ایجاد نکند.

از طرفی دستگیره مدل برنجی نیز جزو بهترین جنس محسوب می شود زیرا مواد اولیه آن را از مس طراحی کرده‌اند و این عنصر از آسیب پذیری کمد یا کابینت، جلوگیری می کند و فضای شیک و مدرنی را به آشپرخانه می بخشد.

دستگیره-کابینت-قهوه-ای

دستگیره های توکار به چه صورت است

دستگیره کابینت مدل توکار جزو پرفروش ترین و مدرن ترین طرح در بین مدل های دیگر دستگیره ها شناخته می شود زیرا یک نمای عالی و بسیار شیک دارد. بدین منظور اغلب مردم در حین خرید دستگیره کابینت، این مدل را انتخاب می کنند.

لازم به ذکر است که مدل توکار برای کابینت هایی که جنس ام دی اف دارند بسیار مناسب بوده و هیچ آسیبی به کمد یا کابینت های آشپرخانه وارد نمی کند بدین منظور اگر قصد خرید دستگیره کابینت دارید توصیه می شود این مدل و طرح را در اولویت انتخاب های خود قرار دهید.

دستگیره توکار

از طرفی دستگیره توکار، از برخورد کردن دستگیره های کابینت به قسمت ریل درها جلوگیری کرده و بهترین ایده برای مدرن نشان دادن فضای آشپزخانه است.

در حالت کلی می توان گفت که دستگیره  توکار، در رنگ بندی های مختلف نیز به فروش می رسد و به جای نصب پیچ یا مهره، در داخل درب های کابینت جاسازی می شود و به راحتی می توان درب های کابینت را باز و بسته کرد.

جدیدترین مدل های دستگیره کابینت انزو و نئوکلاسیک

همانطور که می دانید کابینت های انزو و کابینت نئوکلاسیک جزو مدرن ترین کابینت ها به شمار می آید و بایستی در حین خرید دستگیره این نوع کابینت دقت کنید.

ضروری است که بدانید دستگیره های این مدل از کابینت ها، کاملا به صورت ساده و تک رنگ هستند که یکی از جدیدترین طرح از دستگیره کابینت انزو و نئوکلاسیک، مدل نقطه ایی است زیرا این سبک بسیار ساده بوده و می توان فضای مدرن و کلاسیک را به آشپرخانه بخشید.

کابینت-اانزو-با-دستگیره

یکی دیگر از جدیدترین مدل های دستگیره کابینت انزو و نئوکلاسیک می توان به مدل ممبران پرداخت زیرا این دستگیره محصول ساحت کشور ایتالیا بوده و برای سبک انزو و نئوکلاسیک بسیار مناسب است.

جمع بندی نهایی

در این مقاله با انواع دستگیره کابینت به روز و مدرن آشنا شدیم و دانستیم که انتخاب و خریداری هر نوع مدل و طرح از دستگیره برای کمد و کابینت های آشپرخانه کار درستی نیست و بایستی طبق رعایت استاندارد و دقت به کیفیت و جنس یک دستگیره، آن را خریداری کرد. از طرفی لازم به ذکر است که دستگیره کابینت مدل توکار جزو پرفروش ترین طرح در بین مدل های دیگر محسوب می شود و فضای آشپزخانه را مدرن و کلاسیک می کند بدین منظور توصیه می شود در حین خرید این مدل را مد نظر خود قرار دهید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کابینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *