7 راه مراقبت از کابینت ها

۷ نکته برای تمیز کردن و مراقبت از کابینت

در این مقاله  با ۷ نکته برای تمیز کردن و مراقبت از کابینت آشنا می شویم . علاوه بر این، مطالبی را هم در مورد تمیز کردن کابینت های براق و تمیز کردن کابینت های مات، نحوه نگهداری از یراق کابینت، کابینت نئو کلاسیک و کابینت انزو ارائه می دهیم.

تمیز کردن کابینت های براق

همانطور که می دانیم یکی از بخش های مهم تمیز کردن خانه آشپزخانه است که باید هنگام تمیز کردن آن، نحوه مراقبت از کابینت ها را به خوبی رعایت کنیم تا هیچ گونه خط و خش و مشکلی برای آن ها به وجود نیاید.

می ‌دانیم که کابینت ها بخش زیادی از آشپزخانه را فرا گرفته اند؛ به همین دلیل بسیاری از افراد هستند که به دلیل صرف وقت زیاد، این کابینت ها را تمیز نمی کنند. اما اگر آن ها دو هفته یک بار این کابینت ها را تمیز کنند از چربی، دوده و گرد و غبار ها جلوگیری می کنند و از تمیزی آن ها لذت می برند.

امروزه یکی از کابینت هایی که در بسیاری از آشپزخانه ها به چشم می آید، کابینت های براق می باشند که نیاز به تمیز کردن بسیار زیادی دارند؛ زیرا هر چقدر این کابینت ها را تمیز نگه داریم، جلوه و زیبایی بیشتری را برای آشپزخانه به وجود می آورند. این نوع کابینت ها به دلیل اینکه دارای سطح شفاف و براق هستند، ممکن است گرد و غبار و لکه های روغن بیشتر روی آن ها دیده شود؛ به همین دلیل باید به طور مداوم آن ها را تمیز کنیم. از طرف دیگر می‌ توان گفت این کابینت ها علاوه بر اینکه کثیفی روی آن ها بیشتر دیده می شود، دارای یک ویژگی بسیار خوب نیز می باشند که می توان آن ها را به راحتی تمیز کرد.

پیشنهاد: برای دیدن جدیدترین مدل های کابینت انزو در سال 1401 بر روی لینک کلیک کنید.

مراقبت از کابینت

برای تمیز کردن و مراقبت از کابینت های براق باید از مواد شوینده بسیار خوب استفاده کنیم تا به سطح کابینت آسیبی وارد نشود. به عبارت دیگر می توان گفت باید از شوینده هایی استفاده کنیم که این براق بودن و درخشندگی کابینت ها را کم نکند و بتواند به راحتی لکه های روغن و چربی و کثیفی را از بین ببرد. علاوه بر مواد شوینده، یکی دیگر از مواردی که باید در تمیز کردن کابینت ها به آن توجه کنیم، استفاده از دستمال ها می باشد. برای تمیز کردن این کابینت ها نباید از دستمال زبر و پشمی استفاده کنیم، بلکه باید از دستمال های نخی و نرم استفاده کنیم تا آسیبی به سطح کابینت وارد نشود

تمیز کردن کابینت های مات

همانطور که می دانیم یکی دیگر از انواع کابینت ها که امروز طرفداران بسیاری پیدا کرده است و جلوه خاصی را برای آشپزخانه ها به وجود آورده، کابینت مات می باشد که نحوه مراقبت از این کابینت ها بسیار اهمیت دارد.

یکی از نکات بسیار مهم در مراقبت از کابینت های مات و تمیز کردن آن ها این است که با تمیز نگه داشتن آن ها می توانیم به طول عمرشان کمک بسیاری بکنیم. علاوه بر کمک به طول عمر کابینت ها و تمیز کردن شان، می توانیم از زیبایی و تمیز بودن آن ها لذت ببریم.

استفاده از کابینت های انزو برای منزل

 از طرف دیگر می توان گفت اگر با استفاده از دستمال های نم دار، کثیفی و جرم ها برطرف نشدند، از مواد شوینده ای که دارای اسید خیلی کم هستند، استفاده کنیم. البته در استفاده از این مواد شوینده هم باید بسیار مراقب کابینت ها باشیم و سعی کنیم خیلی از آن ها استفاده نکنیم.

همچنین برای تمیز کردن این کابینت های مات بهتر است از دستمال هایی استفاده کنیم که دارای جنس و مواد اولیه بسیار خوبی هستند؛ زیرا این گونه دستمال ها خط و خش روی کابینت ها به وجود نمی آورند و می توانند کثیفی ها را به راحتی پاک کنند.

همانطور که می دانیم این کابینت ها به دلیل اینکه کثیفی و گرد و غبار را خیلی کم به خود می گیرند، طرفداران بسیار زیادی دارند و امروزه اکثر افراد آن ها را خریداری می کنند. این کابینت ها با وجود لکه های کوچک به راحتی پاک می شوند و می توان با استفاده از یک دستمال نخی و مرطوب آن ها را تمیز کرد؛ اما اگر لکه ها و کثیفی این کابینت ها بسیار زیاد بود بهتر است از مواد شوینده ای که با جنس آن ها سازگار است، استفاده کنیم تا بدون وجود هیچ مشکل و آسیبی آن ها را تمیز کنیم.

۷ نکته برای مراقبت از کابینت

می دانیم که برای تمیز کردن و مراقبت از کابینت ها مثل کابینت نئوکلاسیک، کابینت انزو و… باید نکات مهم آن ها را رعایت کنیم تا هیچ گونه آسیبی به کابینت ها وارد نشود.  برخی از این نکات مهم در تمیز کردن و مراقبت از کابینت ها عبارت اند از:

  1. استفاده از دستمال نخی و مناسب
  2. استفاده از مواد شوینده سازگار با جنس کابینت ها
  3. استفاده از سرکه سفید
  4. تمیز کردن کابینت ها با مایع ظرفشویی
  5. استفاده از پارچه های میکرو فایبر
  6. عدم استفاده از دستمال و پارچه های زبر و ساینده
  7. عدم استفاده از مواد شوینده و سفید کننده اسیدی و عدم استفاده از سیم های ظرفشویی به دلیل جلوگیری از خط و خش روی کابینت ها

همانطور که می دانیم علاوه بر نکاتی که در بالا اشاره کردیم، موارد دیگری هم هست که باید هنگام تمیز کردن و مراقبت از کابینت ها حتما آن ها را رعایت کنیم تا هیچ گونه آسیبی به سطح کابینت ها وارد نشود و هزینه های جبران ناپذیری را برای ما به وجود نیاورد.

پس افراد برای تمیز کردن و مراقبت از کابینت ها علاوه بر رعایت کردن نکات بالا، باید از مواد شوینده و دستمال های با کیفیت و مناسب استفاده کنند تا با زیبایی و تمیزی کابینت ها به طول عمر آن ها کمک کنند و هیچ گونه مشکلی برای آن ها به وجود نیاید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کابینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *